Grom awansował do rzeszowskiej okręgówki

Po raz drugi w historii klubu GROM SZiK Handzlówka zagra w lidze okręgowej. Awans z A-klasy został zapewniony wczoraj, a pomogła w tym drużyna z Woli Dalszej…. Przed rozpoczęciem ostatniej kolejki sytuacja drugiej w tabeli drużyny z Handzlówki wyglądała następująco: wystarczy nie przegrać z teoretycznie słabszą Tatyną Dylągówka lub liczyć na potknięcie rewelacji rundy wiosennej czyli Wólki Niedźwieckiej.

Wydawało się, że spełnienie pierwszego warunku nie powinno być  trudnym zadaniem dla GROM zwłaszcza, że przez cały sezon Handzlówka tylko raz przegrała w grze na własnym stadionie. Tymczasem piłkarze Grom rozegrali jeden z najsłabszych meczów w sezonie. Już w 19 minucie bramkę na 0:1 dla gości zdobył Sławomir Jamorizk, po kilku minutach Bartosz Chmiel doprowadził do remisu. W 36 minucie na prowadzenie po raz drugi wychodzą goście, odpowiedź GROM była błyskawiczna, dwie bramki Dawida Wojtowicza i Handzlówka kończy pierwszą połowę na prowadzeniu.
Druga połowa w wykonaniu gospodarzy była fatalna. Brak pomysłu na grę i mobilizacji jakże potrzebnej w starciu z przeciwnikiem walczącym o życie czyli utrzymanie się w A-klasie musiały się zemścić. W 74 minucie Tatyna doprowadza do remisu , a dziesięciu minut później wychodzi na prowadzenie. Ostanie minuty meczu to próba zmiany niekorzystnego rezultatu. Po jednej z kontr Gromu piłka trafia w poprzeczkę. W 89 minucie po zagraniu ręką piłkarza z Dylągówki sędzia odgwizduje rzut karny na Grom, ale Łukasz Gaweł nie wykorzystuje okazji by doprowadzić do remisu.

Równolegle z meczem w Handzlówce trwało spotkanie w Woli Dalszej. Na nasze szczęście spełnił się drugi warunek, miejscowy LKS pokonał Orła Wólkę Niedźwiecką 4:2.

Pomimo nie udanej końcówki sezonu (porażki w dwóch ostatnich meczach) zawodnikom i trenerowi należą się podziękowania i gratulacje za awans. Na 26 spotkań Handzlówka wygrała 17 razy (lepszy był tylko Jawornik Polski – 19 zwycięstw), praktycznie cały sezon piłkarze Grom byli na pierwszym lub drugim miejscu w tabeli. Najwięcej minut w barwach GROM zagrali: Sławomir Pelc (2240 min.), Wojciech Bąk (2160 min.) oraz Tomasz Czarnota (2082 min.). Najwięcej goli zdobyli: Tomasz Czarnota (12), Bartosz Chmiel (9), Sławomir Pelc (7).