Grom Handzlówka bliżej awansu do rzeszowskiej okręgówki

Drużyna z Handzlówki ma coraz większe szanse zagrać, po raz drugi w historii w lidzie okręgowej. Rozegrana w dniach 7-8 maja XIX kolejka była dla Gromu bardzo szczęśliwa z dwóch powodów: Handzlówka pewnie wygrała na wyjeździe z trudnym przeciwnikiem LKS Wola Dalsza, trzecia w tabeli Rakszawa sensacyjnie przegrała na własnym boisku z ostatnim w tabeli Głuchowem. To oznacza, że na siedem kolejek przed zakończeniem sezonu, Handzlówce brakuje jedenastu punktów by zapewnić sobie awans. Czy piłkarze Grom są wstanie je zdobyć? Rundę jesienną Handzlówka zakończył na pierwszym miejscu. Wiosna także jest dla naszej drużyny szczęśliwa, jak dotąd Handzlówka jako jedyny klub A klasy grupa Rzeszów- Łańcut wygrał wszystkie mecze. Z drugiej strony (poza Borkiem Starym) były to spotkania z drużynami z dołu tabeli.

Niedzielny mecz z Wolą Dalszą miał być pierwszym poważnym sprawdzianem dla Grom, szczególnie że LKS był jednym klubem, z którym Handzlówka przegrała na własnym stadionie w rundzie jesiennej. Grom zdał ten egzamin na piątkę. Prowadzenie objęliśmy w 26 minucie po bramce Bartosza Chmiela, w drugiej połowie było jeszcze lepiej, gol Arkadiusza Mijalnego i dwie bramki Tomasza Czarnoty dały nam zwycięstwo 4:0.

15 maja Handzlówkę czeka kolejne bardzo ważne spotkanie, tym razem z drugą w tabeli Iskrą Jawornik Polski. Zdobycie w tym spotkaniu trzech punktów i ewentualna strata punktów Wólki Niedźwieckiej w Dylągówce to dla nas wymarzony scenariusz 20 kolejki. Za kilka dni przekonamy się czy zostanie zrealizowany.