Grom wygrywa rundę jesienną

Wynikiem 0:1 zakończyło się niedzielne spotkanie Tatyna Dylągówka - Grom Handzlówka. Zwycięstwem na wyjeździe piłkarze Grom zapewnili sobie pozycję lidera na zakończenie rundy jesiennej.

Pierwsze 20 minut należało do gości. Handzlówka dominowała na boisku. W 17 minucie po zamieszaniu na polu karnym gospodarzy sędzia dostrzegł zagranie ręką i podyktował rzut karny dla Gromu. Karnego wykonywał Sławomir Pelc, bramkarz Tatyna obronił pierwszy strzał, Pelc zachował zimną krew i skutecznie wykorzystał dobitkę. Po tej bramce rozpoczęła się seria niebezpiecznych ataków gospodarzy, często będących rezultatem błędów w obronie Grom. Na nasze szczęście ataki były nieskuteczne, drużyna z Dylągówki nie wykorzystała kilku stu procentowych sytuacji do poprawnie rezultatu.

Druga połowa to praktycznie nieustanna obrona wyniku i seria niewykorzystanych sytuacji przez gospodarzy. Od 79 minuty Handzlówka grała w przewadze, bo za drugą żółta kartkę boisko musiał opuścić jeden z piłkarzy Dylągówki. Z liczbowej przewagi cieszyliśmy sie niecałe 10 minut, w 87 minucie czerwona kartkę za faul taktyczny otrzymał Jakub Osiniak.

Piłkarze Grom dedykowali to spotkanie kontuzjowanemu kapitanowi drużyny Danielowi Florkowi, który 9 listopada przechodził zabieg.