Mikołajkowa niespodzianka dla „Gromeczków”

Niecodzienny gość odwiedził dzieci z Handzlówki, trenujące w szkółce piłkarskiej „Gromeczki”. 6 grudnia na zakończeniu treningu (tego dnia wyjątkowo odbywał się w Kraczkowej), każdy z młodych piłkarzy otrzymał prezent z rąk Świętego Mikołaja.

Mikołaj odwiedził dzieci na zaproszenie zarządu klubu piłkarskiego GROM SZiK Handzlówka. To właśnie z inicjatywy klub na terenie Handzlówki utworzono szkółkę piłkarską, w której ćwiczy 30 dzieci z klas I-V szkoły podstawowej. Chłopcy i dziewczynki trenują w dwóch grupach wiekowych pod okiem Macieja Grada instruktora specjalizującego się w pracy z najmłodszymi.

Szkółka piłkarska „Gromeczki” funkcjonuje od października br. m.in. dzięki finansowemu wsparciu rodziców i sponsorów (Gościniec Nad Sawą, SZiK w Tyczynie). Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i są dostosowane do wieku oraz możliwości dzieci, chodzi w nich przede wszystkim o dobrą zabawę z piłką i ogólny rozwój fizyczny najmłodszych.