Udana inauguracja

Wymarzony początek sezonu dla seniorów Grom Handzlówka. 15 sierpnia br. nasi piłkarze w pierwszej kolejce sezonu 2015/16 wygrali na własnym boisku z Łukawcem. Pomimo, że goście są beniaminkiem A-klasy, drużyna gospodarzy miała trochę obaw przed tym spotkaniem. Łukawiec w ostatnich latach był trudnym przeciwnikiem dla Handzlówki.

Początek meczu należał do gości, to oni dominowali na boisku i stwarzali niebezpieczne sytuacje pod , bramką. Grom szukał swojej szansy w grze z kontry, co przyniosło efekt w 30 minucie. Bramkę na 1:0 zdobył kapitan Daniel Florek.

W drugiej połowie gospodarze zmienili styl gry, częściej atakowali, dłużej utrzymywali się przy piłce. W 60 minucie spotkania na boisko wszedł Tomasz Czarnota i w tej samej minucie po indywidualnej akcji zdobył bramkę na 2:0. Łukawiec szukał szansy na bramkę kontaktową, ale ostatnie słowo należało do gospodarzy. W 91 minucie Patryk Warchoł ustawił wynik spotkania 3:0.

W meczu zagrali: Wojciech Bąk– bramkarz, Daniel Florek , Sławomir Pelc, Bartłomiej Cieszyński, Michał Rajzer –obrona, Maciej Paluch (90 min. zmiana Łukasz Kuśta), Patryk Warchoł, Jakub Osiniak – pomoc, Bartosz Chmiel, (60 min. zmiana Tomasz Czarnota), Łukasz Chrzan (80 min. zmiana Paweł Mierzwa), Grzegorz Bekierski (75min. zmiana Sebastian Cwynar)– atak